Per eksperiencen me te mire perdorni Kolibri ne aparatin tuaj smartphone
Shkarkoni Kolibri ne:
Spektakolare kanë rezultuar takimet e 5-ta në fazën e grupeve të Europa League. Milan ka shkatërruar me rezultatin e thellë 5-2 modestët e Dudelange, duke hedhur një hap të sigurt drejt raundit tjetër. Të besuarit e Gennaro Gattusos përfituan dhe nga fati që 2 nga golat e shënuar erdhën në formën e autogolit.
Simboli i “Shqiponjës” duket se nuk e pengon për asnjë moment lojtarin e Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhakën. Ai së bashku me bashkëshorten e tij kanë shfrytëzuar një darkë për festën e flamurit për të përshëndetur shqiptarët në ditën Kombëtare të Pavarësisë. Festa e tij me shqiponjë në Kupën e Botës në ndeshjen ndaj Serbisë shkaktoi tensione mes palëve, ndërsa kosovari theksoi më pas se nuk do ta bënte m
Drejtori sportiv i Milanit është kthyer në një mision për ish-yllin e kuqezinjve, Rikardo Kaka. Braziliani, fitues i Topit të Artë në 2007, konfirmoi se një ditë ëndërron të bëhet drejtor, por nuk e di se kur. "Aktualisht unë jam duke u përqendruar në projekte të tjera dhe kam udhëtuar në shumë vende. Marrëdhënia ime me Milanin është shumë afër, do të kthehem, por nuk e di kur", tha Kaka për Mediotempo.
Presidenti Meta vlerësoi në një të ceremoni të veçantë të mbajtur në teatrin “Petro Marko”, arritjet e ekipit të futbollit “Flamurtari” në vitet 1986-87. Gjatë ceremonisë në kujtesë së ndeshjeve të paharrueshme me “Partizanin” e Beogradit dhe “Barcelonën”, ai dekoroi me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” ekipin e futbollit “Flamurtari” të vitit 1986-87, “Për rezultatet historike në futbollin
Sulmuesi uruguaian është lënduar në ndeshjen ndaj Atletico Madrid. Lëndimet janë kthyer në një makth për Barcelonën, e cila nuk po arrin të kompletojë skuadrën nga futbollistët e dëmtuar edhe pse rivaliteti është gjithnjë prezent. I fundit që tremb katalanasit është sulmuesi uruguaian, Luis Suarez i cili ka pësuar një lëndim në gjurin e tij të djathtë dhe tashmë do të duhet që të mungojë për dy javë.
Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë portierin e Partizanit Alban Hoxha, i cili u ndalua dy ditë më parë nga policia pasi drejtonte makinën në gjendje të dehur. Gjykata ka vendosur masë e sigurisë “detyrim paraqitje” pë Hoxhën, i cili dy herë në muaj duhet të paraqitet në prokurori. Ish-portieri i Kombëtares është kapur duke drejtuar në gjendje të dehur.
Ish-futbollisti i Kombëtares së Brazilit Ronaldinho po ballafaqohet me probleme të mëdha nëpër gjykata, ndërsa dje i janë konfiskuar disa asete me vlerë të madhe financiare. Prokuroria duke theksuar se ai po tenton të fsheh paratë me qëllim shmangien nga pagesat e gjobave. Krahas problemeve financiare, Ronaldinho bashkë me vëllain kanë shkelur ligjin pasi kanë ndërtuar një objekt në një zonë të mbrojtur.
Stadiumi Monumental është gati për të pritur aktin e dytë të finales së Kupës Libertadores, mes River Platet dhe Boca Juniors, një sfidë kjo që është pagëzuar edhe me emrin “superclasico”, që do të startojë në orën 21:00, në ekranin e Supersport 1. Bëhet fjalë për një ndeshje shumë emocionuese mes 2 skuadrave argjentinase, një sfidë ku nderi qëndron mbi trofeun.
Skuadra e Flamurtarit ka arritur të mposhtë në shtëpi kryesuesit e Partizanit me rezultatin minimal 1-0, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 14-të të Kategorisë Superiore. Goli i kapitenit Bushiç në minutën e 9-të rikthehu te fitorja skuadrën e Dajës, e cila renditet me kuotën e 22 pikëve.
Skuadra e Milanit duket se ka rikuperuar në kohë dy futbollistë si Hakan Çalhanoglunë dhe Davide Kalbrian. Dyshja e lojtarëve braktisi grumbullimin (Turqi dhe Itali U-21), por kjo duket se ka qenë me valë të shkurtra, sepse gjendja e tyre nuk është serioze dhe Milani pret t’i shohë ato në fushë. Stërvitja gjatë ditës së nesërme do të zbardhë detaje të reja për sfidën e së dielës.
Trego më shumë