Per eksperiencen me te mire perdorni Kolibri ne aparatin tuaj smartphone
Shkarkoni Kolibri ne:
Këtë vjeshtë pritet të dalin shumë filma, por 10 filmat më të mirë për tu parë në kinema janë: Dolores, IT, Woodshock, Strong, Battle of the Sexes, Kingsman:The Golden Circle, Unrest, Blade Runner, The Mountain Between Us dhe Goodbye Christopher Robin.
Me afrimin e stinës së vjeshtës do të fillojnë dhe javët e modës, të cilat mbartin me vete edhe pyetjen “Cilat janë qytetet më fashion në botë”? Stilistët më të famshëm të modës e kanë përqendruar vëmendjen në këto qytete: Kopenhagën, Tokio, Paris, Milano, Londër, Nju Jork, Berlin, Barcelonë, Romë, Los Anxhelos, Seul, si 11 qytetet më fashion në botë
Bllokohen procedurat e divorcit mes Angelina Jolie dhe Brad Pitt. Lajmi është publikuar nga ‘Us Weekly’. Burime pranë së përditshmes amerikane janë shprehur se dy aktorët e famshëm kanë ndalur procedurat e divorcit. Flitet se Brad i ka lënë pas problemet që kishte dhe se Angelina është shprehur që mund t’ja japë dhe një mundësi nëse tregon se është i gatshëm të rrisë fëmijët.
Në një lokal në Podujevë të Kosovës, ku po këndonte reperi Capital T, ka ndodhur një incident. Policia ka ndërprerë performancën ‘live’ të reperit dhe ka ndaluar pronarin e lokalit për prishjen e qetësisë publike. Kjo situatë ka shkaktuar panik tek fansat të cilët ulërijnë të revoltuar ndaj uniformave blu. Capital T është larguar me shpejtësi dhe lokali u mbyll nga policia.
20 mijë dollarë është shuma e kërkuar për tu dhënë me qira, e shtëpisë ku mbreti i Rock and Rolls, Elvis Presley jetoi në Beverly Hills, rreth viteve 1967 dhe 1973. Shifra është për një qëndrim 5 ditësh. Shtëpia ka katër dhoma dhe gjashtë banjo, një pishinë dhe një sallë wellnes. Shtëpia gjendet në Trusdale Estates, ku kanë jetuar edhe personazhe si Frank Sinatra, Ray Charles, Richard Nixon dhe Stevie Wonder.
Moderatorja sportive Eva Murati ka shpërthyer kundër të gjitha portaleve, që edhe pas shumë vitesh karrierë e identifikojnë falë emrit të nënës së partnerit të saj. Eva është e lidhur prej vitesh me djalin e ish-kryetares së parlamentit, Jozefina Topalli. Për ta bërë këtë edhe më të dukshme, ajo poston foton e aktores Megan Markle e cila identifikohet shpesh si ‘e dashura e Princ Harry-t’.
Asdren Gjikolli ka reagon pas aksidentit rrugor ku u përfshi të hënën në tunelin e Kalimashit. Gjiko ka zgjedhur të përshëndesë fansat me një video të postuar në Instagram, ku i falënderon të gjithë ata që u shqetësuan dhe i adresuan mesazhe në rrjetet e tij sociale. Reperi ka sqaruar se nuk ishte ai drejtuesi i mjetit, ndërsa nuk i kursen batutat e tipit: Po të isha unë shofer do “vdisnim”.
Marshall Mathers (Eminem) është kthyer në studio për të incizuar dhe të gjithë po flasin për kthimin e tij. Burime të HITS Daily Double thonë se ikona e rapit që solli projektin e fundit në 2013 me The Marshall Mathers LP2, do të vijë këtë vjeshtë me hite të reja. Ndjekësit e tij janë lumturuar shumë nga ky lajm, por mbetet për tu parë nëse gjithcka është e vërtetë.
3 nga artistët e parë që do performojnë në “MTV Video Music Awards” këtë vit janë Miley Cyrus, Ed Sheeran dhe Lorde. Në listën e artistëve përfshiheshin edhe Fifth Harmony, Thirty Seconds to Mars and Shawn Mendes. Drejtuesja e eventit, Katy Perry, do të performojë gjithashtu në këtë event.
Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në tunelin e Kalimashit, në të cilin është përfshirë reperi shqiptar Asdren Gjikolli, i njohur ndryshe me emrin e skenës Gjiko. Makina e reperit është përplasur me një kamion në brendësi të tunelit. Nuk dihet ende gjendja e reperit. Fansat e reperit janë shqetësuar për këtë ngjarje të rëndë, e sidomos ata që po e prisnin me padurim koncertin e tij në Velipojë.
Trego më shumë