Per eksperiencen me te mire perdorni Kolibri ne aparatin tuaj smartphone
Shkarkoni Kolibri ne:
Ndërron jetë në moshën 73 vjecare aktori dhe regjisori i njohur Sam Shepard. Sipas mediave të huaja, Shepard vuante nga skleroza laterale dhe vdiq pranë familjes së tij. Shepard ishte edhe skenarist dhe shkrimtar i njohur. Ai fitoi çmime të shumta gjatë jetës së tij dhe u nominua për një ‘Academy Award’ për rolin e ‘Chuck Yeager’ në ‘The Right Stuff’ në 1983.
Orinda Huta Turjan Hysko po përgatiten për muajin e mjaltit pas festimeve të martesës së tyre. Turi me bashkëshorten e tij do të ndërmarrin një udhëtim në disa nga destinacionet më të bukura të botës. Amsterdam, Bali, Tajlandë dhe Turqi janë vendet që çifti i sapo martuar do të vizitojnë përgjatë muajit të mjaltit.
Ambasadorja e organizatës ndërkombëtare “Global Partnership for Education”, Rihanna është duke bërë fushatë aktive në mbarë botën, për të mbështetur arsimimin e barabartë të fëmijëve. Në kuadër të kësaj fushate, Rihanna ka vizituar edhe Francën, ku është takuar me presidentin Macron dhe bashkëshorten e tij, Brigitte ku diskutuan për mënyrat e përkrahjes së arsimit të fëmijë në mbarë botën.
Grupi i njohur, Linkin Park ka arritur të kryesojë listat e klasifikimit botërore. Menjëherë pas lajmit se vokalisti Chester Bennington ishte ndarë nga jeta, nëntë nga albumet e tyre janë në krye të kësaj jave, pesë prej të cilave ndodhen ndër 40 vendet e para. Albumi i tyre ‘Hybrid Theory’ mban vendin e katërt. Pas Del Rey, Paul Heaton dhe Ed Sheeran qëndrojnë Linkin Park.
Këngëtarja Elvana Gjata ka vendosur që të shijojë disa ditë pushimesh në ishullin e Greqisë, Mykonos. Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj, ka postuar në Instagram një foto së bashku me Elvanën ku shkruan bashkangjitur saj, “Pak shampanjë e pak rose, e kallim Mykonos së bashku.
Turi dhe Orinda i kanë dhënë fund beqarisë duke kurorëzuar lidhjen dhjetëvjeçare me martesë dhe moderatori nuk kishte si të mos i bënte një premtim. “Nuk kam frikë nga e ardhmja sepse kam në krah një krijesë që shpresoj të jetë nëna e fëmijëve të mi të shumtë. Gjithë jetën do përpiqem vetëm që mos të ikë ai shkëlqimi nga sytë e tu dhe buzëqeshja që ke gjithmonë”. Fjalë këto që emocionuan të ftuarit.
Barbara Sinatra, gruaja e katërt e Frank Sinatra vdiq në moshën 90 vjeçare, për shkaqe natyrlae e rrethuar nga familjarët dhe miqtë në vilën e saj në Rancho Mirage, në Kaliforni. E martuar me këngëtarin deri në vdekjen e tij në 1998, për të dy ishte martesa më gjatë (22 vite) Barbara kujtohet edhe për betejat e saj kundër abuzimeve fizike dhe psikologjike tek fëmijët.
Mbrëmjen e sotme Orinda Huta dhe Turjan Hyska po celebrojnë në martesë dashurinë tyre 10-vjeçare. Çifti ka premtuar shumë surpriza gjatë festimit të dasmës, dhe nga fotot e para që kanë dalë, mund të shohim Orinda Hutën si duket e veshur me fustan të bardhë.
Angelina Jolie ka treguar për "Vanity Fair’s" vështirësitë që ka hasur gjatë divorcit, jetën e saj pa Brad, dhe rritjen e 6 fëmijëve. Ajo ka treguar se në atë periudhë ishte prekur nga një paralizë faciale për shkak të stresit të madh që po kalonte, por falë akupunkturës arriti të kalojë gjithçka. Fëmijët duhet të dinë që gjithçka është mirë edhe kur nuk janë të sigurtë, është shprehur Jolie.
Rihanna ndodhet në një vizitë disa ditore në Francë. Ajo fillimisht është takuar me Zonjën e Parë, Brigitte Macron në Pallatin Élysée. Edukimi global ka qenë dhe arsyeja kyresore që takoi edhe presidentin e Francës Macron. Pas takimit, Macron u shpreh se sfida e radhës do të jetë ndihma për 264 milionë fëmijë pa shkollë. Ai tha edhe se mbështet platformën e punëve sociale të organizatës së Rihannës.
Trego më shumë